Okrsková soutěž 14.5.2016 letiště Lhotka

os2016.JPG

V sobotu 14.5.2016 náš sbor uspořádal téměr po 20 letech okrskovou soutěž opět na letišti na Lhotce. Na rozdíl od té minulé se nebe nad Lhotkou asi hodinu před začátkem soutěže rozjasnilo a soutěž mohla začít. Na vysečenou plochu letiště se sjela soutěžní družstva mužů našeho okrsku a 5 družstev mladších a starších žáků, kteří přijeli rovnou ze soutěže ve Starém Městě. Po nástupu a vylosování pořadí nastoupilo na plato družstvo Hradčovic a časem 17,8s potvrdilo svoji třídu. Jako druzí provedli útok Drslavice s časem 23,8s. Třetí nastoupila domácí Lhotka s mírně obměněnou sestavou - Toma Šišáka vystřídal na levém proudu Dominik Sedlář. Útok se jim povedl, bohužel výkon mašiny je takový, jaký je, takže čas 35,4s byl trochu zklamáním, ale dával naději aspoň na třetí příčku. První kolo uzavřelo družstvo Veletiny-Rudice výkonem s časem 57,0s. Ve druhém kole zaběhly Hradčovice za 19,1s, Drslavice se zlepšily na 22,9s, Lhotka za 1:01,0s a Veletiny vylepšily na 43,0s. Vylosované startovní pořadí se tak stalo i pořadím na stupních vítězů.
Po úpravě dráhy začala soutěž starších žáků, ve které zvítězily Hradčovice s časem 17,2s, druzí byli žáci z Veletin za 28,5s a třetí Drslavice za 33,0s. Po starších žácích nastoupili 2 družstva žáků mladších, kde opět zvítězily Hradčovice s časem 23,0s a druhé pak Drslavice 51,0s.
Po ukončení všech soutěží a předání trofejí pozval starosta Staňa Zemek všechny přítomné na posezení s občerstvením do naší hasičárny.
Kdo z diváků na letiště přišel nebo přijel, určitě nelitoval, protože mohl uprostřed přírody s pozadím Velké Javořiny sledovat pěkné sportovní výkony. Tak snad bude nebe milostivé i za 4 roky!
Na závěr je třeba poděkovat našim sponzorů: Pivovar Uherský Brod, AZUB Bike Uherský Brod - zapůjčení stanů, SDH Drslavice - zapůjčení terčů a plata, SDH Hradčovice - zapůjčení udírny, obec Hradčovice - zapůjčení stolů a laviček, ZOD Poolšaví - dovoz vody, Bistro v Kůtě - zapůjčení bečky aj.
Poděkování patří také všem našim členům, kteří se aktivně podíleli na přípravě, cvičení, zdárném průběhu a uklizení jak materiálu, tak i prostor.

Powered by Drupal - Design by artinet